Kredyt gotówkowy na samochód.

Kredyt gotówkowy możemy wykorzystać na zakup dowolnej rzeczy. Żaden bank nie spyta nas na co chcemy przeznaczyć gotówkę, ponieważ nie jest to kredyt celowy, co znaczy, ze cel sam w sobie nie jest ważny. Kredyt gotówkowy jest droższy niż kredyty celowe takiej jak kredyt samochodowy, hipoteczny i inne. Jednak jest to kredyt bardziej dostępny dlatego korzystają z niego rzesze kredytobiorców.

Gotówka na zakup samochodu.

Kredyt gotówkowy bez problemu możemy wykorzystać na zakup samochodu zarówno nowego, jak i używanego. Pieniądze możemy też wykorzystać na jego naprawę, lakierowanie, czyszczenie, czy też koszty związane z rejestracją. A jeśli jeszcze coś zostanie to możemy odłożyć albo kupić sobie coś zupełnie nie związanego z motoryzacją. To jest niewątpliwa korzyść kredytu gotówkowego.

Od czego zacząć?

Na początek zastanówmy się nad naszą kondycją finansową, jaki kredyt byłby dla nas najkorzystniejszy, jak wysoką ratę możemy spłacać bez problemu. Potem rozglądnijmy się za ofertami z różnych banków i porównajmy je według najbardziej istotnych parametrów.

Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze kredytu są jego koszty. O całkowitym koszcie kredytu mówi nam RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To właśnie w niej uwzględnione są wszelkie prowizje, odsetki, ubezpieczenia i inne dodatkowe koszty generowane przez bank.

Co sprawdzi bank?

Bank przede wszystkim sprawdzi naszą zdolność kredytową i historię kredytową. Dlatego tak ważne jest aby wszystkie swoje zobowiązania spłacać zawsze w terminie, bo w ten sposób budujemy pozytywną historię kredytową. Większość danych bank znajdzie w Biurze Informacji Kredytowej, jednak na pewno poprosi nas też o szereg dokumentów między innymi o zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach od pracodawcy.

Jakie mamy prawa?

Warto pamiętać, że zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim każdy kredytobiorca ma prawo odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Jeśli więc zmienimy zdanie, nie bójmy się skorzystać z możliwości jaką daje nam ustawa.

Kredyt gotówkowy możemy wykorzystać na dowolny cel, czy to zakup samochodu, czy wyjazd, czy też organizacja rodzinnej imprezy. Zawsze jednak należy pamiętać o dokładnym czytaniu umowy.