Czym jest kredyt gotówkowy

Wiele osób bez kredytu nie miałoby żadnej szansy, aby spełnić niektóre ze swoich marzeń. Pożyczone pieniądze można przeznaczyć na różne cele. Dzięki nim można kupić mieszkanie, samo chow, wybudować dom, czy też wyjechać na wymarzoną podróż. Kredyt gotówkowy dla wielu jest jedyną szansą na lepsze życie i spełnienie marzeń.

Kredyt gotówkowy jest niczym innym jak pożyczką, która udzielana jest w gotówce na określony cel. Ten cel może wybrać sobie sam kredytobiorca. To jego sprawa do czego są mu potrzebne pieniądze. Podmiotem, który udziela takiego kredytu jest przeważnie bank, ale zdarzają się sytuacje, kiedy kredytodawcą jest inny podmiot kredytowy. Okres kredytowania w przypadku kredytu gotówkowego może być bardzo zróżnicowany. Można wziąć kredyt na kilka miesięcy, ale można nawet i na osiem lat. Najczęściej jednak klienci wybierają kredyty na rok lub na dwa lata. Można go spłacić jednorazowo lub rozłożyć na raty. Dzisiejsze banki mają w ofercie bardzo dogodne warunki kredytu i można go rozłożyć na wiele rat, tak aby były one łatwe dla nas do spłacenia. W większości przypadków kredyt rozkładany jest na rok lub dwa lata, ale są i przypadki, kiedy okres kredytowania wynosi nawet osiem lat.

Dochód netto

Spłacanie takiego kredytu odbywa się na określonych z góry zasadach. Od kwoty jaką zapożyczyliśmy od banku pobierane są odsetki. Bardzo ważne jest, aby osoba, która chce otrzymać taki kredyt posiadała zdolność kredytową. To jak duży kredyt uda nam się otrzymać uzależniony jest od tego jaki dochód netto posiadamy. Na udzielony kredyt wpływa również to, czy mamy już do spłacania inne kredyty. Jak wiadomo, jeśli jesteśmy zadłużeni będziemy mieć mniejszą szansę na to, aby otrzymać kredyt. O kredyt ubiegają się kredytobiorcy i otrzymują go od tak zwanych kredytodawców. Najczęściej takimi kredytodawcami są banki. Kredyt gotówkowy jest pożyczką w formie pieniędzy. Tak uzyskane pieniądze można wydać na dowolny cel. Możemy za ich pomocą zrobić remont mieszkania, kupić samochód, czy też wyjechać na zagraniczną wycieczkę.

Jak wspomniałam wcześniej do udzielenia kredytu potrzebujemy zdolności kredytowej. Taką zdolność oblicza się na podstawie osiąganych zarobków, a także tego jaka jest w przypadku kredytobiorcy sytuacja w rodzinie oraz jakie ma aktualne zobowiązania, które musi płacić co miesiąc. Obecnie kredyty gotówkowe zalicza się do najdroższych produktów jakie oferują banki. Wiele osób tylko i wyłącznie dzięki kredytom ma szansę, aby spełnić swoje marzenia. Zarobienie tak dużej kwoty czasami jest wykonalne.